Для кого влада будує нову Україну?

Липень 2016р.

Життя по-новому в Україні, безперечно – красиві слова. В думках одразу виникають усміхнені обличчя людей, радісні діти, нові заводи і фабрики з робочими місцями і достойною платнею, в селах ошатні  будинки, школи, дитячі садки і все про що мріє кожен. Це все, на жаль – тільки наше бажання і фантазія – без жодної можливості реалізації з такою владою і з  нашим ставленням до власного життя.

Будувати нову Україну – почесно і відповідально. Добре, взялися завзято. Але виникає питання, щоб створювати нову Україну,  що потрібно робити зі старою? Знищити? Знищити свою пам’ять, людей, які не поділяють методи будівництва, зачистити територію від селян для іноземних інвесторів, порізати заводи на металобрухт і т.д. Перераховувати не буду, але це все те, що сьогодні наша обрана влада робить спільно з європейськими і американськими друзями. Впевнений в одному – знищуючи стару Україну, в ненависті до самих до себе – нічого не побудуєш.

Для кого сьогодні влада будує нову Україну? Давайте подивимося на  декларації про доходи і статки, заробітні плати державних чиновників. Відповідь є! Нова і успішна Україна – не для людей. Вона для тих, хто вже приходив або тільки прийшов до влади. Посади – значення не мають. Кількість чиновників, які сьогодні працюють у владі збільшується в геометричній прогресії. Де брати гроші на  обслуговування їх світського життя? Тому і вигадують різні реформи і новації. Сьогодні народ бідний, брати фактично ні з кого і ні з чого. Іноземці не хочуть просто так давати гроші. Вони пропонують владі активно повернути борги. У цих друзів тільки одна позиція, що до керівників України – не можете повернути гроші, тоді виконуйте вказівки євро-американо партнерів –  як знищувати стару Україну і як, на їх погляд – будувати нову.  Кількість таких вказівок, прямих наказів, або начебто пропозицій зашкалює.

Серед цих вказівок відсутня головна вимога – державні чиновники не можуть і не мають права жити краще за підприємця! Державні службовці не стоять біля мартену і не працюють на полі або на шахті в забої. Вони рахують і розподіляють народні кошти. Заробітна плата для державних чиновників повинна бути середньою як у всіх, без привілеїв. Не повинні бути в них кабінети, які ломляться від розкоші. Державні чиновники повинні нести прозору і невідворотну кримінальну відповідальність за зловживання службовим становищем.

З корупцією не потрібно боротися – її не потрібно створювати!

З нас з вами роблять дурнів, начебто вони ведуть боротьбу з крадіжками у владі, але існує  якийсь таємничий владний спрут, котрий заважає їм це робити.

Керівники країни дійсно не помиляються, такий спрут існує і саме вони очолюють цю кругову поруку – державний чиновник і великий бізнесмен.

Обличчя які сьогодні при владі, самі приймали участь в побудові такого спрута для  свого стрімкого збагачення. Вони знають,що такі статки можна заробити і утримати тільки в один спосіб – бути при владі. Ці люди знають, як зробити так, щоб середній бізнес працював, щоб молодь змогла реалізувати свої мрії і т.д. Знають, але робити цього не хочуть.

Наведу простий приклад про те, як не створювати корупцію при державних закупівлях. Потрібно прийняти рішення владі, що в тендерах у сфері державних закупівель може брати участь тільки товаровиробник, а не фірми посередники. Ні, ніколи цього не запровадять. Бо як тоді заробляти гроші тим, хто при  владі і біля неї?

Другий приклад. Влада ухвалює рішення, щоб податок на прибуток  сплачувався і залишався там, де знаходяться засоби виробництва, а не де зареєстроване підприємство, а це – переважно в Києві. Керівники Держави цього не роблять і ніколи не зроблять, бо вони бояться, що у такому випадку кожна обласна рада отримає фінансову незалежність. Мабуть, ми повинні зробити для себе висновок. Ми жорстко з Вами помилились, обравши таку владу за що і платимо з вами таку криваву ціну.

Багатий, який не знає що таке дійсно важко і щоденно працювати – ніколи не зрозуміє бідного. На жаль, ми самі себе зробили жебраками, обираючи для себе панів-господарів. Ми повинні встати з колін, відчути свою самодостатність і змінити своє життя. Вибори, а вони не за горами.

Подивіться навколо себе! Такі люди є! Ви їх знаєте, бо, шукаючи винних – у гарячому пориві їх знищували і знищують, використовуючи газети і телебачення. Часом, їх знищували фізично. Причина одна – олігархічні династії бояться того, що такі люди повернуть гроші і реальну владу в кожну обласну раду –  анулюють раз  і назавжди посаду Головного пана та запровадять реальну відповідальність вищих чиновників за стан справ у Нашій Державі. Нам не потрібно гаяти часу – нам потрібно підтримати таких людей, надавши їм довіру!

Віталій Грушевський