Тарифи? Хто їх вимагає? Чому вони такі?

Листопад 2016р.

Сьогодні нас українців, найбільше турбує питання – як далі жити, з такими тарифами на енергоносії. Ціна, яку нас примушує сплачувати влада не залишає нам жодного шансу мати гідне українське життя.

Влада примушує пенсіонерів, кожного  з нас, не говорячи вже про молоде покоління – відчувати себе недієздатними людьми, котрі не можуть заробити достатньо, щоб почувати себе вільно. Люди при владі  не створили жодної умови за всі роки незалежності України, щоб громадяни могли заробляти і сплачувати такі космічні тарифи.

Гарант Конституції та влада ефективно і по-новому створюють умови, щоб ми були жебраками, голодними, жили в страху за своє життя. Такими українцями легко керувати.  Владні інститути пропонують нам сплачувати ціну газу, яка сформована на світових ринках. Основна рекомендація громадянам – щоб менше платити треба менше споживати газу, користуватись світлом, менше їсти і за логікою, щоб ми скоріше померли. Тоді влада зможе безперешкодно продати іноземцям землю і всю Україну. Цього довго ще чекати, бо нас  40 млн! Влада  використовує  різні методи нашого фізичного знищення .

Кожен, хто йде до влади – розповідає нам, що за енергоносії ми сплачуємо дорого і ще безліч пафосних обіцянок. Ставши владою – вони забувають, що обіцяли  людям, а потім починають розповідати про проблеми і негаразди. Грошей у держави нема, бо попередня влада все вкрала і тому потрібно платити ринкову ціну на енергоносії.

Сьогоднішня  придумана ціна на тарифи, відсутність роботи  у громадян країни це фактично – насильницька смерть над українцями.

Тарифи. Чому нам не говорять правду про формування ціни? Державна компанія «Нафтогаз» за всі роки  існування – в боргах, а особливо сьогодні перед зовнішніми постачальниками газу. Мета підвищення тарифів – погашення боргів «Нафтогазу».

Влада знайшла єдиний шлях зробити це за рахунок населення. Українцям намалювали ціну на енергоносії і вважають, що ми безмовні кріпаки будемо покірно сплачувати. Керівництво країни не дає суспільству правдивої інформації – коли і як утворилися борги «Нафтогазу».  Скільки споживає газу населення в кожній області за рік? Які об’єми  йдуть на роботу промисловості? Саме головне – правосуддя, протягом всіх років – не покарало і не покарає винних за утворення  боргів держави  перед зовнішніми постачальниками газу.

Газ, який видобувається з українських родовищ є в достатній кількості, щоб забезпечити населення  і проводити подальшу  газифікацію в країні. Проте, цього газу недостатньо для роботи промисловості України.

Тому влада завжди закуповували газ додатково за кордоном. Дивно, що такі закордонні закупівлі здійснювались і здійснюються через різні іноземні компанії, переважно офшорні. Цікаво, що поставки газу через ці фірми  в країну проходять і проходили під гарантію держави за розрахунки з фактичним власником газу . Людьми при владі навмисно була створена система із безліччю  посередників на шляху поставок газу  – від родовищ  до населення. Мета системи – заплутати і обдурити громадян. Кожного місяця ми сплачували і сплачуємо  за газ, світло і так далі. У населення борги відсутні перед тими, хто виставляє нам рахунки, бо нас одразу ж обмежать в благах цивілізації. Звідки тоді з’явились в доларах  США  мільярдні борги  держави за енергоносії?

Гроші людей, мабуть, заблукали  в нетрях посередників під час розрахунків за отриманий газ,світло,тепло і т.д. Тоді – нехай державні структури знайдуть ці кошти і погасять борги держави за газ. Дивна річ – населення сплачує, а кошти не можуть знайти куди поділися. Мабуть не хочуть у себе шукати!

Для населення завжди формували  ціну між вартістю газу власного видобутку і придбаного за межами країни через іноземні посередницькі фірми. Ціна наперед завищена, бо існує посередник. Кожен громадянин  сумлінно сплачуючи завищені тарифи на енергоносії   –  додатково датував, датує і буде датувати промисловість України . Якщо промисловість державна – це можна зрозуміти, але фактично – металургія, хімічна промисловість  вся приватна. Тобто, за рахунок того, що ми сплачували і сплачуємо завищену ціну на газ – кожен з нас фінансує приватних власників промисловості. Як результат такої діяльності – керівництво країни і приватні особи, котрим належить промисловість  – стали і стають  шалено багатими і відомими. Сформована в такій спосіб ціна дає і буде додатково давати провладним структурам заробляти на перепродажі українського  газу  за кордон. Згідно Конституції – надра належать народу.  Люди при владі і великі бізнесмени домовились між собою, як заробляти за рахунок громадян кошти.

Заробивши на завищених цінах на енергоносії – вони не мають жодного  бажання створювати нові  робочі  місця та вкладати в розвиток України.

Народні гроші виводять за кордон, вкладають в автомобілі, маєтки та інше. Оце і є злочин, який називається корупцією. Схема такого збагачення навіть не снилася взірцям демократії  і головним борцям з нею – таким як США та Європейський союз. Який вихід з такої кругової поруки?

Він є! Головне – мати бажання друзям європейцям і американцям, котрі сьогодні при владі в своїх країнах. Вони повинні примусити чинну українську владу реалізовувати газ місцевого видобутку населенню через державні компанії з прозорою і контрольованою  ціною. Для цього потрібно повернути державний контроль над родовищами, облгазами, теплокомуненерго і всією енергетикою країни в принципі. Примусити приватних власників промисловості , без жодних гарантій держави – самостійно закуповувати газ за кордоном і нести особисту відповідальність за розрахунки . Ось така проста формула боротьби с корупцією.

Якщо цього не відбудеться, то це буде змовою європейських і американських друзів з теперішньою владою – як спільно і швидко заробити на завищених тарифах, стягуючи останні гроші з населення.

Яка мета цієї змови? Погашення боргів держави перед іноземними партнерами, котрі надавали і надають кошти для закупівлі газу за межами України. Іноземних «друзів» ніколи не цікавила і не цікавить подальша  доля громадян України. Тільки бізнес, нічого особистого. Повернення своїх інвестованих  коштів в державу Україна.

Громадяни України готові платити такі ціни за енергоносії, але де заробить такі кошти? За весь час незалежності країни  заробили і ефективно заробляють тільки люди при владі і великі бізнесмени.  Результат такого бізнесу – всі рядові громадяни України  живуть в злиднях. Це – біль і печаль  нашого сьогодення.

Щодо тарифів. Щоб сплатити таку ціну – влада пропонує нам  брати субсидії і відчувати себе нікчемними, переходити на різні види палива,тобто кізяки, дрова та інше. Фактично повернутись в історичне минуле і це буде новий стандарт європейського життя для нашої  країни.

А де брати кізяки –  поголів’я корів відсутнє. Дрова – відсутні. В лісах вже звірі на пеньках сидять, як каже мій друг з Полтави.

Що нам з  Вами робити? Хто нас захистить від обраного  нами ж керівництва держави? Згідно ст.5 Конституції –  єдиним джерелом влади є народ.

Сьогодні і назавжди повинна бути провідна  роль обласних рад! Депутати обласних рад повинні ставити питання перед центральною владою – як сформована ціна? Скільки коштів залишають собі облгази, обленерго, теплокомунєненрго?  А коли вони цю красномовну  відповідь отримають – шукати спільно конструктивні рішення.

Забезпечення населення всім необхідним для життя – є нормою Конституції. Це – прямий обов’язок влади. Енергоносії – питання національної безпеки країни. Це повинно об’єднати людей в обласних радах – без кольорів і ідеологій.

Ідеологія одна – жити гідно і вільно на своїй українській землі.

Якщо такого не трапиться, пройде час і з’явиться політична сила, якій народ надасть право вирішити питання.

Зупинити раз і назавжди геноцид громадян України. Я в це вірю.

Віталій Грушевський